Dental implant dediğimiz tedavi ağzımızda çeşitli sebeplerden dolayı kaybettiğimiz dişlerimize tekrar fonksiyon özelliğini geri kazandırma işlemidir. Bunun yanında dişin estetik görünümüde geri kazandırılır. Kron ve köprü kaplamaların yerine geliştirilmiş daha güvenli tedavi biçimidir. Ayrıca yapılan işlemle birlikte dişlerimiz orjinaline daha yakın bir sağlamlık kazanacaktır.

Dental implant tedavisinden önce bir diş eksildiğinde yan dişlerden destek alınarak köprü sistemi kurulmaktaydı, fakat geliştirilen implant tedavisi sayesinde yan dişlere hiçbir zarar verilmeden ağızlarındaki estetik görünüm ve sağlıklı günlerine kavuşabilirler. Ayrıca implant uygulanan hastalarda destek diş aranmadığı için protez yerine kullanılabilecek daha sağlam ve konforlu bir uygulama diyebiliriz.

Dental implantlar insan kemiğine en uygun malzeme olan titanyum vida ile diş eti kemiğimize uygulanmaktadır. Normal dişin yapısı ile aynı olan bu tedavi abutment ile birleştikten sonra oluşan kron ile en gelişmiş diş tedavisi sonucu ortaya çıkmaktadır.